piątek, 25 kwietnia 2014

Wzruszająca opowieść o losach wietnamskiej dziewczynki...

Sama autorka w przedmowie od autora wspomina, że nie jest to książka autobiograficzna ale w sposób łatwy i prosty przeplata w tej opowieści swoje życie.
Książka faktycznie jest wzruszają opowiada o losie małej dziewczynki 6 lat, która z dnia na dzień zmienia ojczyznę i zamieszkuję z rodzina Ojca, który zmarł ,a Jej mama wyjeżdża... Widzą się dopiero 9 lat później... To naprawdę długi okres czasu i pewne relację są bardzo zatarte.
W tej książce poznamy Wietnamskie zwyczaje- szczególnie te, które są na wsi,poznamy osobę, która w młodym wieku przeżyła wojnę. Trud, głód, zimno, a jednak nawet w takim czasie ludzie od czasu do czasu potrafią się uśmiechnąć i cieszyć się z tego co  dał  im los.

Pozwolę sobie teraz przytoczyć mały fragment z książki "sama na drodze" LE TAN SITEK (Nazwisko jest źle napisane ale mm takich odpowiednich kropek i daszków  nie potrafię zrobić )

"Kochamy nasze matki, nie wiedząc o tym, nie zdając sobie z tego sprawy, miłością tak naturalną jak samo życie. Dopiero kiedy ich zabraknie, poznajemy, jak bardzo głęboko są w naszym sercu. Nie istnieję żadna inna miłość, którą można by z nią porównać..."

15 komentarzy:

 1. Zapowiada się świetnie ! Koniecznie muszę przeczytać !

  OdpowiedzUsuń
 2. Wydaje się być na prawdę piękna i wzruszająca :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Musi być piękna, dopiszę do listy i może uda mi się po nią sięgnąć:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytam takich książek. Nie wiem czy by mi się spodobała. :) Ale jeśli wpadnie mi kiedyś w ręce to się zastanowię nad kupnem.

  OdpowiedzUsuń
 5. ta książka musi być naprawdę ciekawa :)
  a cytat jest świetny :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten cytat jest cudowny!Całkowicie się z nim zgadzam!:)

  OdpowiedzUsuń
 7. zaciekawiłaś mnie tą książką, chętnie bym ją przeczytała
  całuski

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo bym ją chciała przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz.
Jeśli mnie odwiedzasz bądź pewny/a, że i ja to zrobię:*

Pamiętaj jednak o tym, że komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych. Dane te przetwarzane są dobrowolnie i w każdej chwili możesz z tego zrezygnować i usnąć. Celem ich zbierania jest zapobieganie spamu.