czwartek, 30 października 2014

SOVA Poduszka-na bezpieczny sen ;)

Żyjemy w czasach, gdzie to najróżniejsze bakterie, wirusy i stwory dopadają nas na każdym kroku.
Większość  z nich jest taka mała, że nasze ludzkie oko nie jest w stanie ich dostrzec ale, gdy ujrzymy ich twarz pod mikroskopem mamy do czynienia z postaciami z horroru. 
Co zrobić aby w jakiś sposób ich się ustrzec? 
Zapewne jednym z dobrych rozwiązań będzie spanie w pościeli, która w bezpieczny dla nas sposób uchroni nas od roztoczy i ich alergenów, które mogą nam, a jeszcze bardziej alergikom sprawić wiele kłopotów.  


Podusie to coś co każdy z nas kocha i zapewne większość z was nie wyobraża sobie spokojnego snu bez podusi, czy tak zwanego jasia do, którego może się bezpiecznie przytulić. 

Czy widzicie kobietki teraz swoje nasmarowane lub nakremowane twarze na takiej poduszce z roztoczami??!

Masakra- co nie?  

Dlatego dobrym rozwiązaniem jest Poduszka SOVA  , która

 

wykonana jest z następujących rodzajów materiału Evolon® :

- linia SOVA BLUE - waga 100 g/m2 - o właściwościach antyroztoczowych, 

- linia SOVA SILVER - waga 130 g/m2, zawartość włókien srebra 5% - o właściwościach antyroztoczowych i antybakteryjnych. 

Evolon® cechuje wysoka przepuszczalność pary wodnej, odporność na wielokrotne pranie w wysokich temperaturach oraz lekkość i miękkość w dotyku. W procesie produkcji materiału zrezygnowano z wszelkiego rodzaju nakładanych warstw oraz laminowania.

Evolon® zapobiega także rozwojowi grzybów.

Skuteczność Evolon® dla alergików potwierdzają certyfikaty wydane przez ECARF (Fundacja Europejskiego Centrum Badań nad Alergiami) oraz TÜV NORD, jak również wyniki badań przeprowadzonych przez niezależne instytucje: Hygiene-Institut des Ruhrgebiets, Gelsenkirchen (Niemcy), IBT Reference Laboratory (USA). Evolon® zatrzymuje ok. 97% cząstek o średnicy 1,0 mikrometra (odchody roztoczy są znacznie większe:10-40 mikrometrów). Przepuszczalność powietrza wynosi 20,0 l / (dm2 * min).

Właściwości antybakteryjne materiału zostały pozytywnie ocenione przez Hohenstein Research Institute, Bönnigheim (Niemcy).

Niebieski kolor poduszki to efekt barwienia, któremu został poddany materiał Evolon® W procesie tym wykorzystano certyfikowane barwniki (Oeko-Tex 100).

Wypełnienie poduszki stanowi kulka silikonowa o średnicy 0,6-07 mm wykonana w 100% z włókien silikonowych. Sprężystość włókniny silikonowej gwarantuje, iż poduszka przez długi czas zachowa właściwy kształt. Szczególną właściwością takiego wypełniania jest zdolność dopasowywania się do kształtu głowy tak, aby zapewnić jak największy komfort snu. Wysoka jakość zastosowanego wypełniania została potwierdzona certyfikatem Oeko-Tex 100.   

 


Źródło 

 

 Antyroztoczowa, więc Bezpieczna

    Niebieska czy Kremowa, ale Śliczna


    Miękka, czyli Do Przytulania!Poduszka SOVA posiada śliczny błękitny kolorek, który nadaje się zarówno dla chłopca i dziewczynki:)  Kolor tak mi przypadł do gustu, że nawet jej specjalnie nie ubierałam ;D
Podusia ma naprawdę milusi materiał do, którego z wielką przyjemnością przytula się twarzyczkę.

''Jasiek" bo tak pozwolę nazwać sobie ową poduszkę ma nie tylko miękki wierzchni materiał ale również i w środku jest bardzo miękka przez co dopasowuję się do naszej głowy i kręgów szyjnych.
Poduszkę można bezpiecznie prać aczkolwiek trzeba pamiętać o tym aby nie dodawać do prania środków zmiękczających.

Poduszkę taką lub większa, czy materace i inne rzeczy możecie zakupić tutaj
16 komentarzy:

 1. ja mam hiperlaergiczną poduszkę i tylko na niej spię

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja poduszka jest w fazie testów ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj, naoglądałam się już tych roztoczy, jak mama mnie ciągała na wszystkie pokazy pościeli wełnianej ;D

  OdpowiedzUsuń
 4. jezu ja się tak boję tych roztoczy, a jeszcze jestem alergik to wgle.;/

  OdpowiedzUsuń
 5. ja mam poduszkę gryczaną i nie zamienię jej na nic innego ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Roztocza przyklejone do kremu? łeee! :p

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziś już 3 recenzję tej poduszeczki czytam i chyba wniosek jest jeden: Trzeba ją kupić :D

  OdpowiedzUsuń
 8. mam alergię i cała moja pościel jest przeznaczona dla alergików.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja już mam swoją antyalergiczną pościel.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawa jestem, czy antyalergiczna pościel jest w stanie rzeczywiście zatrzymać roztocza. Gdy robiłam ostatnio testy alergiczne, wyszło mi, że mam uczulenie na kilka różnych alergenów, między innymi właśnie roztocza.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 12. Jestem tego samego zdania, że nasze łóżko d spania wraz z akcesoriami powinno być najwyższej klasy. Dlatego ja kupiłam sobie łóżko https://senpo.pl/lozka/lozka-90x200/ które moim zdaniem spełnia wszystkie funkcje dobrego łóżka. Do tego wstaję wyspana i to jest najważniejsze.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz.
Jeśli mnie odwiedzasz bądź pewny/a, że i ja to zrobię:*

Pamiętaj jednak o tym, że komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych. Dane te przetwarzane są dobrowolnie i w każdej chwili możesz z tego zrezygnować i usnąć. Celem ich zbierania jest zapobieganie spamu.