wtorek, 19 czerwca 2012


Dlaczego warto odwiedzić Tajwan?

Na Tajwanie na uwagę zasługuje przede wszystkim stare miasto Tainan. Znajdują się w nim liczne świątynie Konfucjusza oraz taoistów – wyznawców tradycyjnego chińskiego systemu filozoficznego i religijnego. Licznie występują również świątynie boga Matsu, który jest zwierzchnikiem rybaków. Jest to najważniejsze bóstwo na wyspie, ponieważ ludność ją zamieszkująca utrzymuje się głównie z rybołówstwa. Nocą miasto tętni życiem za sprawą targowisk, które mają tradycję starochińską. Można dać się porwać w wir chińskiej kultury.

W północnej części Tajwanu utworzony został Park Narodowy. Obejmuje on przede wszystkim formacje skalne, które przybierają tam najróżniejsze, często wyjątkowe, formy. Od swojego kształtu zostały nazwane Głowami Królowych. Poza terenami Parku Narodowego, istnieje możliwość zajęcia się sportami. Przede wszystkim kwitnie tutaj wędkarstwo oraz wspinaczka górska. Jest to idealny sposób spędzenia czasu dla osób aktywnych.

Na południu Tajwanu znajduje się drugi Park Narodowy – Kenting. Obejmuje on przede wszystkim piaszczyste plaże oraz występującą wokół wyspy rafę koralową. Znajdują się tam liczne lęgowiska wielu gatunków ptaków morskich i lądowych oraz wilgotne lasy podzwrotnikowe. To wszystko daje olbrzymią bioróżnorodność, którą należy chronić. Oprócz obserwowania unikalnej przyrody, w południowej części Tajwanu można się oddać rozrywce takiej jak wszelkiego rodzaju sporty wodne – surfing, windsurfing, czy jazda na nartach wodnych – oraz pograć w golfa. Ta część kraju jest słynna z tej ostatniej formy rozrywki. Każdy wielbiciel golfa powinien kiedyś się tam pojawić.


11 komentarzy:

 1. pojadę tam kiedyś, tak jak i do Japonii - to moje postanowienia na kiedyś tam :P

  OdpowiedzUsuń
 2. pięknie :) pozwiedzało by się :P

  OdpowiedzUsuń
 3. świetny post, lubię takie mini przewodniki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ech, gdybym tylko miała odpowiednie fundusze, to cały świat bym zwiedziła! A tak to mogę sobie podróżować palcem po mapie :P
  Ale Japonię to koniecznie muszę odwiedzić!

  OdpowiedzUsuń
 5. otagowalam cie;) zapraszam do mnie

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie spodziewałam się, że na Tajwanie takie piękne widoki. Chociaż mi marzy się podróż do USA - Nowy York, Wielki Kanion etc :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawy opis, jak wygram w totka to polecę ;)

  Pozdrowienia z Zielonej Wyspy
  Cleo

  OdpowiedzUsuń
 8. No tak tylko kasy brak hehe z chęcią tez bym się wybrała ;) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Kraje azjatyckie niesamowicie mnie fascynują. Wizyta na Tajwanie jest moim marzeniem :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz.
Jeśli mnie odwiedzasz bądź pewny/a, że i ja to zrobię:*

Pamiętaj jednak o tym, że komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych. Dane te przetwarzane są dobrowolnie i w każdej chwili możesz z tego zrezygnować i usnąć. Celem ich zbierania jest zapobieganie spamu.